Annual Regatta 2004: Sunday
 View related results: Saturday
Club Wins
  Heads
  Regattas
 
Boat Size
Class
No Raced
Quali-fying
WINNER
LOSING FINALIST
Dist
1
8+
S2
2
5
Leicester RC
bt
Bradford ARC
0.25L
2
8+
S3
2
5
Cambridge 99 RC
bt
Peterborough City RC
0.75L
3
8+
S4
2
5
De Monfort University BC
bt
Sons of the Thames RC
1L
4
8+
N
3
5
Broxbourne RC
bt
Peterborough City RC
Canvas
5
8+
WS3
4
4
Star Club
bt
Leicester RC
0.25L
6
8+
WN
3
5
Furnivall SC
bt
Barnes Bridge Ladies RC
0.75L
7
8+
Mxd S2
4
5
Broxbourne RC
bt
Sons of the Thames RC
0.25L
8
8+
Mxd S3
3
5
Cambridge 99 RC
bt
Broxbourne RC
1ft
9
4+
S1
4
4
Huntingdon BC
bt
Furnivall SC
0.75L
10
4+
S2
7
4
Magdelene BC/Pembroke BC/ Christs BC
bt
Sons of the Thames RC
1L
11
4+
S3
10
4
Maidstone Invicta RC
bt
St Ives RC
2ft
12
4+
S4
8
4
Peterborough City RC
bt
Cygnet RC
0.75L
13
4+
N
17
4
St Neots RC
bt
Cambridge 99 RC
0.75L
14
4+
WS2
2
5
Belvoir ARC/Leicester RC
bt
Sons of the Thames RC
1.5L
15
4+
WS3
6
4
Shakespeare RC
bt
Cantabrigian RC
1.5L
16
4+
WS4
9
4
Northampton RC
bt
Milton Keynes RC
1L
17
4+
WN
7
4
Barnes Bridge Ladies RC 'A'
bt
Simoco RC
0.5L
18
4+
Mxd S2
4
5
Star Club 'A'
bt
Broxbourne RC
1L
19
4+
Mxd S3
4
5
Cambridge 99 RC
bt
Milton Keynes RC
1ft
20
4+
Mxd N
2
5
St Neots RC
bt
Erith RC
1L
21
4+
Vet C
3
5
Bedford RC/Broxbourne RC
bt
Peterborough City RC
0.5L
22
2-
S2
6
4
Huntingdon BC (Smith/Sutton)
bt
Star Club (Miller/Callow)
0.75L
23
2-
S3
5
4
Cambridge 99 RC (Thomas/Kibalchenko)
bt
Star Club (Melges/Dinsdale)
1L
24
2-
WS2
3
5
Leicester RC (Litherland/Pulford)
bt
Sons of the Thames RC (Blair/Jamieson)
2L
25
2-
Vet C
3
5
Sons of the Thames (Lonergan/Jefferies)
bt
Peterborough City RC (Truss/Davies)
2L
26
4x
WS3
2
5
St Neots RC
bt
Peterborough City RC
0.5L
27
4x
Mxd S4
2
5
Cygnet RC/Barnes Bridge Ladies RC
bt
Tyne RC
0.5L
28
4x+
J13
3
5
Doncaster Schools RA
bt
Graffam RC
Canvas
29
2x
S2
3
5
Furnivall SC (Doel/Pine)
bt
Shakespeare RC (Ludlow/Marshall)
1ft
30
2x
S3
5
4
Boston RC (Mears/Green)
bt
City of Cambridge RC /Reading RC (Wyborn/Crabtree)
3L
31
2x
S4
3
5
Yare BC (Walton/Horth)
bt
Tyne RC (Binnie/Schley)
1.25L
32
2x
N
12
4
Doncaster RC (Taylor/Page)
bt
Bradford ARC (Lambert/Gledhill)
Canvas
33
2x
WS3
2
5
Northampton RC (Hodgkinson/Moseley)
bt
Stratford-upon-Avon RC (Curtis/Wasdaell)
0.67L
34
2x
WS4
4
4
Erith RC (Haensel/Axam)
bt
York City RC (Skilbeck/Richer)
1.25L
35
2x
WN
6
4
Star Club (Kells/Woods)
bt
Furnivall SC (Flavin/Allan)
2.5L
36
2x
Mxd S3
7
5
Peterborough City RC (Bream/Bobyk)
bt
City of Cambridge RC /Reading RC (Wyborn/Jones)
1L
37
2x
Mxd S4
4
5
York City RC (Richer/Lancaster)
bt
Northampton RC (Penington/Moseley)
1.25L
38
2x
Mxd N
4
5
York City RC (Abram/Smith)
bt
Northampton RC (Bell/Holmes)
2.5L
39
2x
J
3
5
Doncaster Schools RA (Kelly/Smith)
bt
York City RC (Noble/Lancaster)
2.5L
40
2x
J15
2
5
Peterborough City RC (Donald/Palmer)
bt
Star Club (Miller/Hetherington)
4L
41
2x
J14
4
5
Doncaster Schools RA (Cheyne/Fullerton)
bt
Tyne RC (Fletcher/Emery)
1ft
42
2x
J13
2
5
Lea RC (Vernal/Waller)
bt
Star Club (Johnson/Storey)
5L
43
2x
WJ16
2
5
St Neots RC (Fitzsimons/Loades)
bt
Lea RC (Chew/Padfield)
2L
44
2x
WJ15
4
5
St Neots RC (Fitzsimons/Glover)
bt
St Neots (Haverley/Clarke)
1L
45
2x
WJ14
6
5
Lea RC (O'Shea/Davies)
bt
Star Club (Manley/Rozman)
1.5L
46
2x
WJ12
3
5
Star Club (Higgins/Goodchild)
bt
Star Club (Ellam/Miller)
1ft
47
2x
VetC H/C
5
5
Royal Chester RC (Birtwhistle/Rudkin)
bt
Bedford RC (Hinsby/Garrett)
1L
48
1x
S1
2
5
Star Club (Callow)
bt
Norwich RC (West)
2L
49
1x
S2
6
4
Sons of the Thames (Lonergan)
bt
Northampton RC (Evans)
NRO
50
1x
S3
12
4
Boston RC (Green)
bt
Huntingdon BC (Margetts)
2L
51
1x
S4
6
4
Yare BC (Walton)
bt
Leicester RC (Smith)
1L
52
1x
N
13
4
Yare (Horth)
bt
Star Club (Ashbrook)
1L
53
1x
WS2
2
5
St Ives RC (Moller)
bt
Milton Keynes RC (Booth)
5L
54
1x
WS3
4
4
Peterborough City RC (Bobyk)
bt
Barnes Bridge Ladies RC (Salter)
1L
55
1x
WS4
4
4
Lea RC (Padfield)
bt
Canabrigian RC (Mackley)
1L
56
1x
WN
4
4
Cantabrigian RC (Aspinall)
bt
Peterborough City RC (Walters)
2L
57
1x
J16
3
5
Peterborough City RC (Bream)
bt
York City RC (Lancaster)
3.5L
58
1x
J14
7
5
Tyne RC (Emery)
bt
Doncaster Schools RA (Cheyne)
1L
59
1x
J13
3
5
Peterborough City RC (Blades)
bt
Peterborough City RC (Pirmohamed)
Easily
60
1x
WJ13
4
5
Peterborough City RC (Bream)
bt
St Neots RC (Jones)
4L
61
1x
Vet B
9
5
Northampton RC (Rudkin)
bt
Royal Chester RC (Birtwhistle)
1.25L
62
1x
Vet E
2
5
St Neots RC (Knights)
bt
Maidstone Invicta RC (Marshall)
0.5L
63
1x
Vet E H/C
2
5
Tyne RC (Boyd)
bt
Yare BC (Rolph)
0.5L
Club Wins
  Heads
  Regattas